O ką daryti jei vaikas neramus, irzlus negali užmigti ar naktį neišsimiega? Kalbamės su vaikų ir paauglių psichiatre Jolanta Trinkūniene

Mūsų mažiesiems miego reikia daug daugiau negu suaugusiems. Vaikai miegodami auga, vystosi, sveiksta. Miegodami jie tobulėja. Užmigęs kūdikis susistemina visą informaciją, gautą dienos metu.

 

Kartais mažylis per miegus krūpčioja, šypsosi, kažką kalba - matyt „mąsto“ apie tai, ko išmoko per dieną. Vaiko miegas – jo sveikatos rodiklis. Jei miegas gilus ir ramus, vaikutis sveikas.

 

Jei kūdikis prastai miega, tapo irzlus, dirglus, dažnai verkia, reikėtų išsiaiškinti, ar jam nepučia pilvuko, ar nedygsta dantys, o gal atsirado pirmieji rachito požymiai ar tiesiog tai virusinės ligos pradžia.

 

2-3 metų amžiaus vaikas prastai miegoti ar būti neramus gali ne tik dėl ligos, bet ir nuo įspūdžių gausos, įtampos, stresų šeimoje ar lopšelyje-darželyje, įvairių baimių (pvz., tamsos, audros, šunų, vorų ir pan.).

Yra dar keletas paprastų būdų, kuriuos galite išbandyti, jei vaikutis sunkiai užmiega vakare ir blogai miega naktį.

 

1. Neleiskime vaikui prieš miegą žaisti judrių žaidimų, išdykauti, žiūrėti televizoriaus, žaisti kompiuterinių žaidimų.

 

2. Migdykime vaikutį vienu ir tuo pačiu metu.

 

3. Tegu pasiruošimas miegui tampa savotišku ritualu: paruošta miegui lovytė, paguldytas mylimas meškutis, šilta vonia, graži pižama ar marškinėliai, miela pasakėlė ar rami lopšinė.

 

4. Apkamšykime savo vaikutį, paglostykime, pabučiuokime, palaikykime jį už rankutės- tegu užmiega jausdamasis saugus. Šias artumo akimirkas jis prisimins visą gyvenimą.

 

Labai padėti gali ir kompleksinis homeopatinis preparatas Dormikind®, skirtas kūdikių ir vaikų dirglumui bei miego sutrikimui gydyti.

 

Dormikind® sukurtas specialiai mažiems vaikams iki šešerių metų (efektyvus ir vyresniems). Svarbiausia, kad vaistas veikia efektyviai, švelniai ir be pašalinio poveikio. Tinka tiek patiems mažiausiems, tiek jau paūgėjusiems ir didesniems.

 

Dormikind® yra homeopatinis nereceptinis vaistinis preparatas, skirtas kūdikių ir vaikų dirglumui ir miego sutrikimui gydyti.

 

Atlikti tyrimai parodė, kad pavartojus Dormikind®, sumažėja prabudimai naktį, pagerėja miego kokybė ir vaikučiai lengviau užmiega vakare.

 

Rekomenduojama vartoti Dormikind® po vieną tabletę iki keturių kartų per dieną, pusvaladį prieš ar pusvalandį po valgio. Būklei pagerėjus, dozė mažinama.

 

Dormikind veiksmingumas priklauso nuo problemos senumo.

Jei problema atsirado neseniai, gali užtekti ir kelių dozių, tačiau jei problema jau tęsiasi ilgiau – Dormikind rekomenduojama vartoti 2-4 savaites, kol praeis simptomai.

 

 • Dormikind®

 • Kuo pasižymi Dormikind® ?

  • sukurtas specialiai vartoti vaikams

  • tinka nuo gimimo

  • saugus ir švelnus, beveik be jokių šalutinių poveikių

  • puikiai toleruojamas

  • klinikiniais tyrimais patvirtintas veiksmingumas

  • lengva vartoti: nereikia nuryti, tabletės greitai ištirpsta burnoje.

 • Kur galima įsigyti Dormikind®?

  Dormikind® tabletės parduodamos visose Lietuvos vaistinėse. Iškilus klausimams, skambinkite mums telefonu 8 613 05295.

  Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 • Kaip vartoti Dormikind® ?

  Vaikams iki 6 metų: po 1 tabletę daugiausiai 4 kartus per dieną.

   

  Tabletes vartoti mažiausiai pusvalandį prieš arba po valgio ir leisti joms lėtai ištirpti burnoje. Vaikams iki 3 metų tabletes galima ištirpinti nedideliame vandens kiekyje.

 • Kiek laiko galima vartoti  Dormikind®?

  Dormikind® yra saugus ir švelnus homeopatinis vaistas, kurį galima vartoti iki praeis simptomai. Jei vartojant Dormikind® simptomai nepraeina ar atsirado naujų požymių, būtina konsultuotis su gydytoju.

 • Ar galimas Dormikind® šalutinis poveikis?

  Dormikind® yra labai gerai toleruojamas homeopatinis vaistas. Iki šiol nepastebėta jokio šalutinio poveikio.

   

  Pastaba: vartojant homeopatinius vaistinius preparatus gali laikinai paūmėti esami negalavimai (pirminis pablogėjimas). Tokiais atvejais nutraukite preparato vartojimą ir pasikonsultuokite su gydytoju.

 • Ar galima vartoti Dormikind® kartu su kitais vaistais?

  Taip, Dormikind® galima vartoti kartu su kitais vaistais, jokių sąveikos reakcijų iki šiol nepastebėta.

 • Kaip veikia Dormikind® sudedamosios dalys?

  Dormikind sudėtyje – trys veikliosios medžiagos, puikiai papildančios viena kitos veikimą: Cypripedium pubescens (plačialapė klumpaitė), Magnesium carbonicum (magnio karbonatas) ir Zincum valerianicum (cinko valerijonatas). Trumpai apie jas.

   

  Cypripedium pubescens - daugiametis 30-60 cm aukščio augalas. Auga Šiaurės Amerikos miškuose. Naudojamas šakniastiebis su šaknimis. Šiaurės Amerikoje liaudies medicinoje vartojamas esant neuralgijoms, galvos skausmams, nemigai. Homeopatijos praktikoje pradėjo vartoti gyd. Heilis 1864 metais. Cypripedium pubescens kaip homeopatinis preparatas vartojamas esant padidintam dirglumui, esant nemigai, nerimui, net isterijai, kaip raminantis, nuimantis spazmus preparatas, labai tinka, kai vaikas surinka per miegus, prabunda ir ... juokiasi, žaidžia.

   

  Magnesium carbonicum – padeda , kai kūdikį vargina pilvo diegliai, kai mažylis nuolat prieštarauja, pyksta ir visko bijo, kai žmogutis miegodamas nepailsi.

   

   

   

   

   

   

   

  Zincum valerianicum – labai tinka, kai vaikas sunkiai užmiega, padeda neramiam, vietoje nenustygstančiam vaikui, ypač tokiam, kuris sėdėdamas nuolat judina kojas.

Dormikind

                                                                                                                                                                                  

1

2

3

4

  

Negalavimai
Kas naujo?
Klauskite
Kontaktai
Vaistai

Visa informacija,esanti šiame tinklapyje yra tik informacinio pobūdžio. UAB „Mitela“ nesiekia pakeisti gydytojų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir nėra atsakinga ir nebus atsakinga už kokią nors žalą ar praradimus, tariamai patirtus dėl šiame tinklapyje pateiktos informacijos ar patarimų. Visi asmenys nuotraukose vaizduojami tik iliustracijos tikslais. Prašome įdėmiai perskaityti pakuočių lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

©2016 UAB „MITELA“

Video

Reportažas